Greqi, shkon në 108 numri i viktimave nga CoVid-19

Ka shkuar në 108 numri i të vdekurve në Greqi. Gjatë mëngjesit të së premtes janë shënuar 2 viktima dhe 1 gjatë natës.

Ata janë dy të moshuar: 91 vjeç në Ptolemaidha dhe një 77vjeçar në Sotiria të Athinës. Mbrëmë natën edhe një 77 vjeçar iu shtua listës.

Në total janë infektuar 2207 persona dhe 69 janë në terapi intensive.