Gold AG mesazh Ramës pas takimit me Vuçiqin: Mos mendo se biri shkinës t’do më shumë sesa Ramushi

Në kuadër të takimit për mini-shengenin ballkanik, dje Edi Rama priti në Tiranë, kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq dhe ai maqedon, Zoran Zaev.

Kosova e ka injoruar këtë takim, ndërsa pas takimit Rama-Vuçiq ka pasur reagime të shumta në publik.

Edhe reperi Gold AG, përmes një postimi në Instagram, i dërgoi porosi Ramës, duke i thurur disa vargje.

KY ËSHTË POSTIMI I PLOTË I GOLD AG, PA NDËRHYRJE:

“Edi Ramë o Edi Ramë e prite shkaun në Tiranë,
A harrove që Kosova atë Shqipni e thërret nanë.

Edi Ramë i vure pikë e prite shkaun me muzikë,
Në këtë natë krejt Kosovës mbrapa shpinës i vure thikë.

Edi Ramë o Edi Ramë athu kush xhepat ti mbushi,
Mos mendo se biri shkinës t’do më shumë sesa Ramushi.

Edi Ramë o Edi Ramë mjer Shqipnia e mjerë shteti,
Je bo si ai personazhi “Me vlla n’gjyq me baxhanak n’deti”

Edi Ramë mendo pak se ai fëmijët na i vrau n’prag,
Shiko kur i flet për dore mos po ta bënë dorën me gjak.

Edi Ramë mjerë për ty Edi Ramë mjerë për ne,
Thuj shkavellit kur t’nis himni mos t’çohet n’kam por le t’hin n’dhe.

Edi Ramë o mjekërr bardhë n’pikë t’mëngjesit t’kemi ardhë,
Por si duket puna jote po na del bisht me dardhë.

Edi Ramë o Edi Ramë bëj çka dush kur nuk ke marre,
POR DIJE QË S’TA BËN HALLALL GJAKU I FMIVE NËPËR VARRE.

😢”.