“Gabim, stop, stop, stop”, një kanaçe u hodh drejt Alketa Vejsiut gjatë X Factorit – reagimi i saj ishte i menjëhershëm

Mbrëmë u mbajt gjysmëfinalja e X Factor Albania, dhe pas shpalljes së tre finalistëve një vajzë nga publiku hodhi një kanaçe në skenë ku pothuajse goditi moderatoren Alketa Vejsiu.

Derisa Vejsiu po i jepte kurajo të eliminuarit në skenë, Nikit një kanaçe u hodh në skenën e X Factor Albania, por nuk dihet nëse kishte të bënte me të eliminuarin.

Pas këtij veprimi të pahijshëm, reagimi i Alketës kundrejt vajzës ishte i menjëhershëm.

“Gabim, dëgjo, stop, stop, stop. Kjo që bëre është shumë e gabuar. Ti gocë e vogël që hedh këtë gjë këtu është shumë e gabuar, sepse kjo nuk përcakton se sa i aftë ose i paaftë është njëri nga konkurrentët”, i reagoi moderatorja.

“Ky [Niki] është një djalë fitues absolut. Dhe [hedhja e kanaçes] është një shembull shumë i keq, që mua më revolton shumë. Më vjen shumë turp që ndodh kjo, por ja që ndodh”, theksoi mes tjerash derisa mbante dorën e të eliminuarit për kurajo.

Spektakli i mbrëmshëm mbyll edhe gjysmëfinalen e X Factor Albania, dhe finalistët e këtij sezoni janë Kleansa, Jet dhe Alis.