Fshin postimet dhe akuzon portalet kosovarja që u mërzit për vrasjen e gjeneralit iranian

Madje, përmes një postimi tjetër në profilin e saj në Facebook, ajo ka akuzuar gazetarët, nga ku paralajmëruar edhe padi ndaj portaleve.

Ajo pretendon se fjalët e saja u keqcituan nga mediat, kur u raportua se Huduti-Berisha u mërzit pse u vra Soleimani.

Postimi i saj:

Te gjitha portalet qe pergenjeshtrojne duke dhene mendimin shpifes ndaj asaj qe e them dhe se eshte e drejte e imja te flas per te drejten humane e nuk eshte e drejt e gazetarve te ia humbin kontekstin e te me etiketojne me ate qe eshte e pavertet per te marre LIKE e para, te jeni ne dijeni do te ju padis per veprimet tuaja me qellime te liga.