Fotoja e fundit, babë e bir para se të hyjnë në nëndetësen fatale ‘Titan’

Një foto që qarkullon në internet tregon miliarderin pakistanez Shahzada Dawood dhe djalin e tij 19-vjeçar, Suleman, të lumtur dhe të buzëqeshur disa minuta përpara se të hipnin në nëndetësen fatkeqe Titan.

Në foton e bërë pak para udhëtimit të OceanGate drejt rrënojave të Titanikut, baba dhe bir shfaqen të qeshur dhe presin me padurim udhëtimin.

Të dy janë të veshur siç duhet për udhëtimin, duke veshur xhaketa portokalli, jelekë sigurie, doreza speciale dhe helmeta.

Në sfondin e fotografisë së tyre të fundit gjallë, mund të shihet një oqean gri që do të bëhej shtëpia e tyre e fundit.

Besohet se disa minuta pasi kjo foto është bërë më 18 qershor, Shahzada dhe Suleman hipën në nëndetësen Titan së bashku me tre të tjerë – themeluesin dhe CEO të OceanGate Stockton Rush, eksploruesin e njohur të Titanikut Paul Henri Narzole dhe miliarderin britanik Hamish Harding.

Një tjetër foto e publikuar nga familja Dawood tregon babanë dhe djalin duke ndarë një përqafim të butë përpara se të nisen në udhëtimin e tyre të fundit.