Florian Marku sonte zhvillon meçin e bujshëm: Ora dhe kanali që e transmeton

Ky është meçi i parë për Mweemba pas një pauzeje dy-vjeçare, teksa në ndeshjen e fundit kishte pësuar një humbje shokuese nga një boksier të cilin është dashur ta mposhte për të ndërtuar karrierë solide në boks.

Në anën tjetër, Florian Marku është një ish-kikboksier, i cili është shndrruar në boksier së fundmi dhe ka pasur sukses impresiv. Është një luftëtar mjaft agresiv me fuqi dinjitoze.

Meçi fillon nga ora 21:00 dhe transmetohet në kanalin ‘Tring’.