Filloi takimi Zaev, Sela, Gashi për Ligjin e shtetësisë/LIVE

Në Kuvend e RMV-së ka nisur takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarëve të partive politike shqiptare të opozitës, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, Zijadin Sela dhe Afrim Gashi, raporton gazeta LAJM.

Takimi është thirrur për të diskutuar rreth Ligjit për shtetësi. Opozita shqiptare ka bllokuar punen e Kuvendit permes mijera amendamenteve dhe kushtezon zhbllokimin me miratimin e Ligjit për shtetësi, për të zgjidhur problemin e mijëra qytetarëve që padrejtësisht nuk e posedojne kete dokument. Gazeta LAJM sjell PAMJET nga fillimi i takimit ndersa do te transmetojë LIVE edhe konferencen per media pas takimit per të mësuar nëse është arritur marrëveshje per Ligjin për shtetesi.

Pamjet nga fillimi i takimit mund t’i shikoni KETU