Filipçe: Nuk ka raste të reja me virusin korona në vend

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe konfirmoi se nuk ka raste të reja me koronavirus në vend. Në konferencën e sotme për shtyp Filipce theksoi se testet e shoferit të furgonit që udhëtonin nga Italia për në Maqedoni, si dhe të personit nga Vinica që iku nga spitali i Shtipit, janë negative.