Enca realizon ëndrrën

Enca Haxhia ishte pjesë e kastit të aktorëve ‘I love Tropoja’, kjo ishte përvoja e parë e këngëtares në një fushë tjetër nga ajo që jemi mësuar ta shohim.

E ftuar në Prive, ajo ka treguar se aktrimi ishte një nga ëndrrat e saj që më në fund është kthyer në realitet.

“I dhashë jetë një ëndrre që e kam pasur gjithmonë që ka qenë ajo për aktrim. Gjithmonë e kam parë veten si këngëtare aktore dhe më fund mendoj se mund të pranoj këtë epitet” kishte thënë Enca.