Dukja e mrekullueshme e Dua Lipës në videoklipin e këngës së saj të re “Illusion”

Dua Lipa mahniti me videoklipin e saj për këngën e re Illusion, të publikuar të enjten.

Këngëtarja 28-vjeçare shqiptare u fotografua duke u përdredhur në një platformë në mes të një pishine të madhe, e rrethuar nga një sërë notarësh të sinkronizuar.

Ajo kishte veshur një fustan rrjete të kuq, të tejdukshëm, të lidhur në bel me një rrip të zi të trashë me thumba metalike.

Foto: Dua Lipa/YouTube

Në video, Dua dhe kërcimtarët të saj kryejnë akrobaci ndërsa spërkaten në ujë, me një horizont të qytetit në sfond.

Videoja fillon me këngëtaren në një kostum të zi seksi, teksa ajo ecën nëpër platformën e madhe pranë pishinës, ndërsa kërcimtarët me pantallona të shkurta bëjnë rutinën e tyre të stërvitjes.

Një pjesë tjetër e klipit paraqet yllin që mbështillet në një dërrasë zhytjeje me veshjen tërheqëse.

Foto: Dua Lipa/YouTube
Foto: Dua Lipa/YouTube
Foto: Dua Lipa/YouTube
Foto: Dua Lipa/YouTube
Foto: Dua Lipa/YouTube
Foto: Dua Lipa/YouTube
Foto: Dua Lipa/YouTube
Foto: Dua Lipa/YouTube