Dua Lipa ‘pushton’ top listat në Britani me albumin e ri

Dua Lipa javën më parë publikoi albumin  e saj të dytë të titulluar ‘Future Nostalgia’, edhe para lansimit të tij u pa që ky album ka premise të mëdha për të arritur sukses të madh.

Jo më kot mediat e huaja e kanë cilësuar atë si një nga albumet që nuk duhet humbur në vitin 2020, këngëtarja shqiptare ka arritur një sukses të madh këtë javë.

Ajo me tre këngët e saj ‘Dont start now’, ‘Physical’ dhe ‘Break my heart’ rreshtohet në top 10 të listës së këngëve më të dëgjuara në Britani.