Dua Lipa nderohet me çmimin “Powerhouse Award” nga revista ‘Billboard’

Billboard zbulon edicionin e shumë pritur duke nderuar artiste të shumta si më të mirat e këtij viti.

Ndër emra të njohur botëror sigurisht se bënte pjesë edhe këngëtarja shqiptare e talentuar, Dua Lipa.

Asaj iu dha çmimi “Powehouse Award”, i cili dhurohet për aktin muzika e të cilit mbizotëroi në vitin përkatës përmes transmetimit, shitjeve dhe radios.

Dua hyri në rrjete sociale për të bërë të ditur lajmin e rëndësishëm në karrierën e saj, duke publikuar dy imazhe ku dukej tërheqëse dhe rrezatonte energji.