Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare, lajmi hyn në kuizin e javës të BBC-së

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa, zyrtarisht e ka marrë nënshtetësinë shqiptare.

Nënshtetësia shqiptare që mori Lipa, është bërë pjesë e kuizit të medias britanike BBC.

“Këngëtares britanike Dua Lipa i është dhënë nënshtetësia në cilin shtet, për promovimin e tij përmes muzikës dhe famës së saj?”, ishte pyetja.

Deri tani, 18% janë përgjigjur për Kosovën dhe 11% për Bosnjen, transmeton klankosova.tv.

Por, shumica e kanë gjetur përgjigjen e saktë që është Shqipëria.