Dua Lipa flet për Kosovën në “The Tonight Show”

Dua Lipa ishte e ftuar së fundi në emisionin e Jimmy Fallon, “The Tonight Show”.

Dua Lipa ishte mysafire në emisionin më të famshëm amerikan “The Tonight Show” me Jimmy Fallon, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja, në atë intervistë ka folur për albumin e ri muzikor, po ashtu edhe për Kosovën dhe festivalin “Sunny Hill”.

Dua kujtoi kohën kur jetoi në Kosovë, meqë rast përmendi koncertin që e ndoqi në moshën 13 vjeçare grupin “WuTang Clan” me anëtarin Method Man, e më pastaj edhe për ndjekjen e koncertit të 50 Cent.

Ndërsa, sa i përket festivalit “Sunny Hill”, ajo tha se qëllimi i tij është t’i japë hapësirë të rinjve nga Kosova që t’i dëgjojnë artistët e tyre të preferuar ‘live’.

Po ashtu, Dua përmendi faktin se Jimmy Fallon i kishte dhënë asaj mundësinë e parë për të performuar në ekranin amerikan më 2016.