Dalin pamjet e para nga xhirimet e filmit të ri të Angelina Jolie

Trilleri është bazuar në romanin e Michael Koryta më 2014, i cili del në kinema dhe në HBO Max më 14 maj, shkruan People, transmeton lajmi.net.

Angelina Jolie e shtyn veten drejt limiteve të reja në filmin e saj të ardhshëm, “Those Who Wish Me Dead”.

Në imazhet e siguruara nga “People” nga filmi, Jolie, 45 vjeç, luan si Hannah, e cila ende dridhet nga humbja e tre jetëve që nuk arriti ta shpëtonte nga një zjarr.

Filmi, me regji nga i nominuari për “Oscar”, Taylor Sheridan, e sheh atë të takojë një djalë të vuajtur 12-vjeçar (Finn Little), ku nuk ka asnjë vend tjetër për t’u kthyer.

“Ajo mbart shumë faj dhe është mjaft e thyer,” i tha Jolie “People” për karakterin e saj, duke thënë se karakteri i saj është një vajzë që ka përjetuar tragjedi dhe ndihet e përgjegjshme për të.

Bazuar në romanin me të njëjtin emër të Michael Koryta të 2014, “Those Who Wish Me Dead” e shfaqin fituesen e “Oscar”, Hannah, duke ecur në shkretëtirë për të ndihmuar një djalë, i cili “është kapur nga diçka në të cilën nuk duhet të ishte bërë kurrë”.

Personazhet interesante të këtij trilleri përballen me aventura nëpër terrene të pazakonta. /Lajmi.net/