Cleveland Cavaliers marrin një fitore të lehtë kundër LA Clippers

Cleveland Cavaliers vazhdojnë me fitore.
Cleveland ka mposhtur skuadrën e Los Angeles Clippers 122 – 99, shkruan lajmi.net.

Ndeshja nisi më mirë për skuadrën triumfuese, ata në dy çerekët e parë e bën diferencën.

Çereku i tretë ishte më i baraspeshuar, kurse në të katërtin më të mirë ishin LA Clippers.

Turku Cedi Osman ishte ai që udhëhoqi ekipin e Cleveland drejt fitores.

Ai shënoi 29 pikë, bëri dy kërcime dhe dy asistime.

Kurse, për LA Clippers i mirë ishte Brandon Boston Jr, ai realizoi 24 pikë, një kërcim dhe tri asistime.

Për Cleveland kjo ishte fitorja e 31, teksa kanë edhe 21 fitore nga 52 ndeshje qe kanë zhvilluar gjithsej.

Në anën tjetër Clippers kanë 28 fitore dhe 25 fitore nga 53 xhiro në total.