Berisha thirrje autoriteteve në Kosovë: Shpalleni non grata përgjithmonë Vuçiqin

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas një fotografie që presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka publikuar në Instagram, ku shihet harta e Kosovës me flamurin serb.
Berisha e ka dënuar ashpër këtë veprim të Vuçiqit, të cilin e ja quajtur “bastard të Sheshelit dhe Geblesi i Millosheviçit”, transmeton Zeri.info.“Denoj me ashpersine me te madhe vendosjen e flamurit te Serbisë mbi harten e Kosoves nga bastardi i Sheshelit dhe Geblesi i Millosheviçit, krimineli i luftes dhe padronit te Zografit Bis, Presidentit te Serbomadhise Vuçiç si një provokacion te ulet dhe luftenxites”, ka shkruar Berisha.

Ish-kryeministri shqiptar i ka bërë thirrje autriteve në Kosovë që ta shpallin përgjithmonë person non grata Vuçiqin, ndërsa nga komunitetit ndërkombëtar ka kërkuar që ta dënoj këtë provokim armiësor.“Ju bej thirrje autoriteteve te Kosoves te deklarojnë përgjithmonë non grata ketë ultranacionalist te verbër serb.I bej thirrje komunitetit ndërkombëtar te dënoj ketë provokim armiqësor dhe luftënxitës te Serbomadhit Vuçuç”, shkruan Berisha në rrjetet sociale.