Bastisje në Prilep, policia gjen armë dhe municione

Sot (07.09.2022) në ora 08:30, në fshatin Debreshtë, rajoni i Prilepit, zyrtarë policorë kanë privuar nga liria I.R.(41) nga Debreshta.

“Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me urdhër të gjykatës, i janë gjetur dhe konfiskuar pesë pushkë dhe një pistoletë të kalibrave të ndryshëm dhe disa municione të kalibrave të ndryshëm, të cilat i posedonte pa leje.
Ai është ndaluar në stacion dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.