Asistim i mrekullueshëm, Milot Rashica vendimtar në fitoren e madhe të Besiktasit

Milot Rashica ka qenë vendimtar në fitoren e Besiktasit 2-3 në udhëtim te Dynamo Kiev.

Sulmuesi kosovar është futur në fushë në minutën e 64-të, duke ndihmuar skuadrën e tij të marrë një fitore të madhe në Ligën e Konferencës.

Ishte minuta e 95-të e ndeshjes, kur Rashica u fut në zonë duke shmangur mirë kundërshtarët dhe duke dhënë një asistim fantastik për Zaynudinov që realizoi për 2-3.

 

Ky ishte asistimi i parë për Rashicën në ndeshjen e tij të dytë me fanellë e Besiktas.

Ndeshjen e ardhshme skuadra turke e pret Dynamo Kievin në Stamboll ku pritet të vendoset kualifikimi për fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.