Arta Nitaj për foton nudo që pushtoi rrjetin: Nuk jam unë, ajo quhet Sommer Isabella

Modelja Arta Nitaj së fundmi ka qenë ndër emrat më të komentuar në botën e shoubizit.

Ajo u përball me diçka shumë të pakëndshme pasi dolën foto nudo dhe biseda që pretendohej se ajo i zhvillonte me një mashkull.

Lidhur me këtë, modelja dhe aktorja e ka dhënë një prononcim për GazetaExpress dhe ka mohuar se në foton nudo nuk është ajo dhe se si biseda ashtu edhe foto janë bërë montazh.

“Ne dy tri ditet e fundit është mbushur interneti dhe rrjetet sociale me shkrime për mua. Kjo gjë me ka shokuar. Duke qënë pjesë e jetës publike unë jam e përgatitur që për mua të shkruhet dhe të flitet, sic ndodhë në cdo vend të botës, mirëpo kjo cfarë ka ndodhur këta ditë e ka kaliuar cdo limit. Tash për mua nuk po shkruhet, por po bëhen montazhe. Unë e them më përgjegjësi të plotë që asnjë prej atyre fotove nudo nuk janë të miat, nuk janë të miat as mesazhet telefonike që po thuhet se janë të shkruara prej meje, ku kinse unë po bisedoj me dikë”, tha ajo duke treguar se rastin do ta paraqes në polici.

“Unë do ta denoncoj në polici këtë gjë, duke shpresuar që të kapën ata që po provojnë të përfitojnë duke me njollosur. Femra ne foto, per te cilen thone qe jam une, ka emer dhe mbiemer. Nuk e ka as emrin e as mbienrin Arta Nitaj. Ajo eshte Sommer Isabella”, ka përfunduar ajo.