Arsenal në garë për Rabiot

Ylli francez i Juventus, Rabiot, nuk ka kaluar kohën më të mirë të mundshme në Serie A dhe situatën e tij po synojnë ta shfrytëzojnë disa skuadra.

‘Calciomercato’ raporton se Arsenal i është bashkuar gatës për mesfushorin francez.

Mikel Arteta shpresoi ta kishte francezin në formë huazimi gjatë janarit dhe tain po përgatitet për një garë me skuadra si Manchester United e Everton.

Rabiot nuk arriti të bindte Maurizio Sarrin me shërbimet e tij, duke pasur minutazhë minimale nën urdhrta e Everton.

Rabiot nuk arriti të bindte Maurizio Sarrin me shërbimet e tij, duke pasur minutazhë minimale nën urdhrart e italianit.

Lojtari do të kërkojë një aventurë të re, me një skuadër ku do të vlerësohet më shumë sesa te Juve.

Mbetet të shihet se cila do të jetë zgjedhja e Rabiot. Premierliga shihet destinacioni më i mundshëm.