Andi Bushati reagon pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Analisti nga Shqipëria, Andi Bushati, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese në Kosovë, që i jep të drejtë presidentit për dekretin.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se ankohen në Tiranë për Gjykatën Kushtetuese, por ka gjithmonë më keq, përcjell Bota sot.

Më pas, përmes një postimi tjetër, ai ka thënë se të gjithë duhet t’i thotë vetes anti-amerikane, nëse Amerika shërben për të mbajtur në pushtet kriminelët dhe grabitësit.

Postimi i plotë në Facebook:

Nese kjo qe disa therrasin Amerike sherben per te mbajtur ne pushtet kriminelet dhe grabitesit, si ne Tirane ashtu edhe ne Prishtine, athere çdo kush, ne dy anet e kufirit, duhet ti thote vetes anti-amerikan

Dhe ankohemi ne në Tirane se nuk kemi Gjykate Kushtetuese. Ka gjithmonë edhe me keq…