Al Pacino në filmin e ri transformohet në ish-pronarin e ndjerë të markës Gucci

Xhirimet për dramën autobiografike duket se tani janë zhvendosur në Romë, pasi Al Pacino u pa duke qëlluar jashtë nën Villa Borghese në kryeqytet, transmeton lajmi.net.

Aktori i cili po luan trashëgimtarin e perandorisë së modës Gucci Aldo Gucci, u pa të tërhiqej në një makinë në pritje derisa po xhironte një skenë.

Një tjetër aktor u pa duke mbështetur duart në kokën dhe shpinën e yllit fitues të Oskarit dhe me sa duket duke e futur atë në automjet.

Ishte edhe një aktor tjetër që veshi një kostum të zi me një këmishë të bardhë dhe kravatë, ndërsa i mbulonte sytë me një palë syze dielli.

Një seri makinash të vjetra mund të shiheshin të parkuara jashtë palestrës Heaven, duke përfshirë një taksi të verdhë të ndritshme dhe dy makina me ngjyrë të errët.

Një tjetër aktor po ashtu u pa të dilte nga vendi i veshur me tuta të bardhë dhe mbante një çantë sportive kuq e zi në dorë.

Filmi, i cili dokumenton komplotin e bujshëm të Reggiani për të vrarë ish-burrin e saj, bazohet në romanin Shtëpia e Gucci: Një histori e bujshme e vrasjes, çmendurisë, magjepsjes dhe lakmisë nga autori Sara Gay Forden.

Reggiani, me nofkën “E veja e Zezë”, u shpall fajtore për pagimin e një njeriu 300,000 € (240,000 £) për vrasjen e 46-vjeçarit Maurizio Gucci, një trashëgimtar i perandorisë së modës, në vitin 1995.

Ai e kishte lënë atë për një grua tjetër 10 vjet më parë pasi i tha asaj se do të shkonte në një udhëtim të shkurtër biznesi.

Ajo gjithashtu u tha të ishte e zemëruar me ish-burrin e saj që kishte filluar të shihte gra të tjera dhe kishte frikë se trashëgimia e vajzave të saj prej 170 milion dollarësh ishte në rrezik nëse ai rimartohej.

Reggiani gjithashtu dëshironte më shumë se 650,000 dollarë që i ishin ofruar në një zgjidhje divorci.

Ajo përfundimisht punësoi vrasësin Benedetto Ceraulo, një pronar picerie të mbytur në borxhe i cili qëlloi për vdekje Gucci në shkallët e zyrës së tij në Milano ndërsa mbërrinte për punë. Ceraulo u dënua me burgim të përjetshëm.

Ajo u dënua pasi mjeshtri i saj i besueshëm Pina Auriemma u kthye në informator dhe i tha policisë për komplotin.

Gjatë gjyqit për vrasje, Reggiani mbërrinte çdo ditë e veshur me rroba dhe pajisje Gucci kokë e këmbë.

Gjykata dëgjoi se si ajo kishte urdhëruar vrasjen e burrit të saj pasi ai i ofroi asaj 650,000 dollarë në një zgjidhje divorci.

Ajo u dënua fillimisht me 29 vjet në 1998, e cila u reduktua në 26 në apel duke u liruar në muajin tetori po të njëjtin vit.

E njohur për stilin e saj të jetës luksoze, Reggiani njëherë tha: “Më mirë të qaj në Rolls sesa të jem e lumtur me biçikletë dhe të refuzoj ofertën e lirimit ditor ndërsa ndodhesha në burg sepse kjo do të thoshte të bëje punë ‘të ulët’”.

Në  vitin 2017 një gjykatë vendosi që Reggiani kishte të drejtë të merrte 900,000 £ në vit nga pasuria e ish-burrit të saj.

Maurizio Gucci ishte nipi i Guccio Gucci, themeluesit të kompanisë së modës të bërë të famshme me logon e saj të dyfishtë G.

Në fillim të viteve 1990 ai u godit nga problemet dhe shiti etiketën për 120 milion dollarë, vetëm dy vjet para vdekjes së tij.

Filmi i ri është planifikuar të dalë në shfaqje të përgjithshme me 24 nëntor 2021./Lajmi.net/