Aksidentohet vetura e ambasadës së Ukrainës në Shkup, lëndohet këmbësori

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka ndodhur një aksident mes një makine me targa të Shkuoit dhe një makine diplomatike që po drejtohej nga një shtetas ukrainas, si dhe një këmbësori, përcjell TV21. Nga aksidenti ka mebtur i lënduar këmbësori 63-vjeçar nga Shhkupi.

“Më datë 01.10.2022, në ora 15:00 është raportuar se në Shkup, në parkingun përballë marketit në rrugën “Mitropolit Teodosij Gologanov”, ka ndodhur një aksident trafiku mes një automjeti të pasagjerëve “BMW” me targa diplomatike, që po drejtohej nga I.I.(50 ) nga Ukraina, dhe automjeti i pasagjerëve “Golf” me targa të Shkupit, i drejtuar nga B.G.(35) nga Shkupi si dhe një këmbësori D.A.(63) nga Shkupi. Nga aksidenti është lënduar D.A., lëndimet janë konstatuar nga një mjek në Kompleksin Klinikë “Nënë Tereza” në Shkup”, thonë nga MPB.