Aksident zinxhiror masiv në SHBA, 69 vetura aksidentohen shkaku i mjegullës

Një aksident masiv zinxhiror ka ndodhur në një autostradë në Virgjinia herët të dielën që la dhjetëra persona të lënduar.

Së paku 69 vetura janë aksidentuar afër Williamsburgut thonë nga policia e Shtetit të Virgjianias. Në kohën e aksidentit mënohet të ketë qenë akull i madh në rrugë.

Rreshterja Michelle Anaya i ka quajtur kushtet atmosferike, me mjegull dhe akull, si shkaktarë kryesorë të kësaj rrëmuje.

Lëndimet e njerëzve janë të ndryshme, prej atyre që kanë marrë gërvishtje të lehta deri në ata që janë në rrezik për jetën.

51 viktima gjithsej janë bartur me helikopter nëpër spitale, ndërkohë që policia nuk ka dhënë detaje të mëtutjeshme, transmeton Gazeta Express.

Gjithsesi, autoritetet kanë punuar maksimalisht dhe autostrada është liruar në orët e pasditës për qarkullim normal.