Adelina Ismajli kujton Ibrahim Rugovën me këtë fotografi

Edhe këngëtarja Adelina Ismajli nuk kishte se si të mos e përkujtonte idhullin e saj në këtë përvjetor të vdekjes së tij.

So janë bërë 14 vjet prej kur është ndarë nga jeta Presidenti historik i Kosovës dhe jo vetëm personazhe të politikës kanë kujtuar atë në përvjetorin e vdekjes së tij, por edhe fytyra të shoubizit e kanë kujtuar me disa postime.

Këngëtarja Adelina Ismaili që haptazi ka shprehur simpatinë e saj për Lidhjen Demokratike të Kosovës ka ndarë një fotografi të Ibrahim Rugovës në profilin e saj në Instagram.

E jo foto është pikërisht nga postimi i Vjosa Osmanit që ka bërë për Rugovën, kështu Adelina duke e ndarë me ndjekësit e saj, dhe ka etiketuar postimin e Osmanit për të treguar se ajo pajtohet me fjalët që kandidatja për kryeministre ka thënë për Presidentin e ndjerë./Gazeta Express/