8 viktima dhe 1865 raste të reja me virus

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 6.173 testime të realizuara, 1.865 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 784 pacientë të shëruar nga virusi korona, ndërkaq, 8 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19./TV21