8 viktima, 345 të infektuar me Co vid dhe 289 të shëruar

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2455 testime të realizuara, 345 pacientë janë diagnostifikuar me virusin korona.

Shkup-129, Kumanovë-21, Dibër-9, Shtip-12, Prilep-26, Tetovë-10, Strugë-8, Veles-13, Manastir-6, Ohër-23, Kavadarc-31, Gostivar-1, Gjevgjeli- 7, Strumicë-9, Kriva Pallankë-6, Radovish-5, Krushevë-4, Probishtip-1, Vinic-3, Dellçevë-2, Kratovë-1, Kërçovë-1, Resnjë-3 dhe Negotin-14.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 289 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 8 pacientë nuk kanë munud të fitojnë betejën me korona virusin.