126 raste të reja, 48 të shëruar dhe katër të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit janë bërë 1140 testime, ndërsa janë regjistruar 126 raste të reja me koronavirus.
Sipas qyteteve: Shkup-66, Kumanovë-6, Shtip-15, Prilep-3, Tetovë-19, Strugë-2, Veles-2, Manastir-1, Kavadar-4, Gostivar-2, Sveti Nikollë-1, Resnjë-3.
Katër persona kanëhumbur jetën, një nga Shkupi, Prilepi, Tetova dhe Gostivari.
Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 48 pacientë të shëruar. /SHENJA/

Loading...