Zvarritja e formimit të qeverisë, ambasadori britanik i shkon Kurtit në seli

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abott ka arritur në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje aty ku për pak pritet që të takohet me krerët e kësaj partie.

Më herët në selinë e VV-së ka qëndruar edhe ambasadorja finlandeze, raporton EO.

Ndryshe, dy partitë VV dhe LDK ende nuk kanë arritur të bëjnë një marrëveshje për koalicion qeverisës.