Zhvillimet e fundit – Serie A rinis në këtë datë

Kampionati italian po pret të mësojë datën e nisjes së ndeshjeve të mbetura të sezonit 2019-2020, ndërsa skuadrat kanë dalë në stërvitje tash e disa ditë.

Lega Serie A e ka gati planin e propozimit që do ta paraqesë ditën e nesërme.

Është propozuar që më datën 13 qershor të rinisë gjithçka.

Katër ndeshjet që u shtynë më 23 shkurt, konkretisht Inter-Sampdoria, Atalanta-Sassuolo, Verona-Cagliari dhe Torino-Parma, pritet të jenë ndeshjet e para që do të zhvillohen.

Më pas duke filluar që prej datës 20 qershor do të vijohet me të gjithë ndeshjet e tjera.

Fillohet nga java e 27 deri në të 38-ën, me shpresën për të mbyllur rregullisht në fushën e lojës sezonin 2019-2020, ashtu siç duan shumica e klubeve .

Loading...