Zaev: Rrugë tjetër nuk ka përveç rrugës drejt Evropës!

Kryeministri i vendit Zoran Zaev, nga Negotina edhe një herë theksoi bindshëm se rrugë tjetër nuk ka përveç rrugës drejt Evropës, raporton TV21.

Ai potencoi se nuk do të negociohet me identitetin dhe gjuhën maqedonase.

Por kryeministri Zaev nuk la pa komentuar edhe deklaratat e kreut të DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Zaev tha se Mickoski të gjithë këtë e bën për të ardhur në pushtet.