Tri tërmete gjatë natës në Durrës

Tri tërmete kanë ndodhur gjatë natës në Durrës të Shqipërisë, kurse i fundit ka qenë e një magnitudë të konsiderueshme prej 4.5 të shkallës rihter.

Ky i fundit është tërmeti i tretë që bie që nga mbrëmja e djeshme, ku mbrëmë në orën 12 ishte regjistruar një tërmet me magnitudë 3.3 ndërsa edhe sot më herët ishte me magnitudë 3.3.

I fundit ishte i një magnitudë të konsiderueshme 4.5. Epiqendra ka qenë 23 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 45 kilometra larg qytetit të Tiranës.