Thaçi: Dënojmë sulmet iraniane mbi bazat e SHBA-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ka dalë në përkrahje Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas sulmeve që u bëri Irani gjatë natës në disa caqe.

“Dënojmë hedhjen e raketave nga Irani në caqet e SHBA-së dhe koalicionit të fokusuara në luftën e mposhtjes së ISIS”, ka thënë Thaçi, transmeton Klan Kosova.

“Kosova është anëtare formale e këtij koalicioni dhe ne i bëjmë thirrje Iranit që të mos eskalojë në dhunë. Ne mbështesim SHBA-në dhe familjen Atlantike në këtë periudhë të turbullt”.