Shpallet “Miss Universe 2019”, kjo është fituesja

U shpall më e bukura e botës.

Është shpallur “Miss Universe 2019” dhe këtë titull e mori Zozibini Tunzi, shkruan lajmi.net.

Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ardhshme, vajzën nga Afrika e Jugut.

Eventi përfshiu performancë nga Ally Brooke.