Rreth 6.000 të infektuar në Gjermani, 184 të vdekur për 24 orë

Sipas Institutit Robert Koch, është e treta ditë që numri i të infektuarve të ri ka rënë pasi 6,082 raste të reja janë raportuar të shtunën, dhe 6.174 të premten, raporton Reuters.

Në të njëjtën kohë, numri i vdekjeve u rrit me 184 – në 1.342, transmeton KosovaPress.