Restoranti ku e festoi ditëlindjen Rita Ora, ia pa ‘sherrin’ asaj

Restoranti ku Rita Ora mbajti festën e paligjshme për ditëlindjen 30-të, është bërë me vlerësime me ‘një yll’, shkruan The Sun.

Në fakt, zemërimi ka bërë që drejtuesit e TripAdvisor të hjekun rishikimet e reja për vendin.

Rita ndezi zemërim pasi kishte organizuar festë me rreth ‘30 të ftuar’ të shtunën në mbrëmje.

Që atëherë, restorant Casa Cruz në Notting Hill, në perëndim të Londrës ka qenë në shënjestër me komente të këqija në TripAdvisor dhe Google.

Një përmbledhje lexonte: “Shmangni me çdo kusht. Ata shkelin ligjin dhe nuk mund të kujdesen më pak për shëndetin publik. Ata u hapën gjatë një bllokimi kombëtar. 59.051 të vdekur dhe ata vendosin që ata janë të ndryshëm”.

Një person tjetër – e quajtur Emah, tha se ajo do t’i jepte restorantit një yll sepse ai organizoi një ‘festë të paligjshme ditëlindjeje për Ritën.

“Këto rregulla nuk zbatohen. Ajo mund të përballojë gjobën. Është në rregull. Dërgoni falënderim kur ajo vret gjyshen tuaj këtë Krishtlindje. Ndërsa për pronarët që e lejuan këtë sigurohuni që të keni falënderime të barabarta”, shton një tjetër.

Një komentues tjetër thotë se ndeja ishte e paligjshme, ndërsa pronarët e lokalit i quan të paturpshëm dhe lakmitarë.

“Gjëja më e mirë që ata mund të bëjnë tani është thjesht ta mbyllin atë”, shton ai.

Por, kjo bëri drejtuesit e TripAdvisor të kërkojnë kohë për rishikime të mëtejshme.

Ata deklaruan: “Një mesazh nga TripAdvisor: Për shkak të një ngjarje të fundit që ka tërhequr vëmendjen e medias dhe ka shkaktuar një fluks të paraqitjeve të rishikimit që nuk përshkruajnë një përvojë të dorës së parë, ne kemi pezulluar përkohësisht botimin e vlerësimeve të reja për këtë listë”.

“Nëse keni pasur një përvojë të dorës së parë në këtë pronë, ju lutemi kontrolloni së shpejti – ne po presim me padurim të marrim vlerësimin tuaj!”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Sidoqoftë, Google ende nuk ka ndërmarrë veprime të ngjashme.

Këngëtarja e hitit “Hot Right Now”, Rita, kërkoi falje dhe ofroi pagesën e gjobës prej 10 mijë funta, për thyerjen e rregullave të pandemisë.