Rama publikon pamje të banesave e reja të ndërtuara pas tërmetit: Jeta e re nis për pak ditë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën me publikimin e disa pamjeve të banesave të ndërtuara në zonën e Manzës.

Këto ndërtime u bën për familjet, shtëpitë e të cilëve u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipër, përcjell Klankosova.tv.

Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook, tha se jeta e re për ta, nis për pak ditë.

“Mirëmëngjes dhe me jetën e re që nis për pak ditë plot ngjyra për 266 familjet e Manzës që humbën strehën nga tërmeti, ju uroj të gjithëve një fundjavë të bukur”, ka shkruar Rama.