Policia rrah brutalisht një person në mes të rrugës

Në rrjetet sociale sot është shpërndarë një video ku shihet se si zyrtarë të policisë në uniformë rrahin një person në mes të rrugës.

Në mbishkrimin e videos thuhet se personi i rrahur i takon komuniteti rom.

Video është shpërndarë shumë herë në rrjetet sociale, ku qytetarët kërkojnë nga MPB-ja të hetojë rastin dhe të sanksionojë dhunuesit.

Ende nuk ka informacione se në cilin qytet të Maqedonisë së Veriut ka ndodhur ngjarja.