Parashikimi i motit për sot

Moti në vend do të jetë me diell, veçanërisht në mëngjes ftohtë, në pjesët veriore me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare veriore e cila përgjatë Luginës së Vardarit do të jetë e përforcuar.

Temperatura minimale do të sillet prej -14 deri në -4 gradë, derisa ajo maksimale nga -4 deri në 8 gradë. Në Shkup moti do të jetë me vranësira të vogla dhe me erë të lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -6 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 2 gradë Celsiusë.