Parashikimi i motit për sot

Moti sot me vranësira dhe kryesisht i ftohtë, pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të ketë reshje të dëborës, më intensive do të jenë në pjesët perëndimore. Në pjesët më të mëdha të vendit do të formohet shtresë dëborë, ndërsa në pjesët perëndimore do të jetë shumë më e madhe. Temperatura do të jetë në interval prej 0 deri në 7 gradë Celsiusë.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe i ftohtë, pasdite dhe në mbrëmje do të ketë reshje dëbore. Temperatura maksimale do të arrij deri në 3 gradë Celsiusë.