Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diel dhe vranësira lokale. Do të fryj erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 17 gradë Celsiusë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të ulet në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 14 gradë Celsiusë.