Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje lokale të shiut.

Do të fryjë një erë e fortë në drejtim të pjesës veriore dhe veriperëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri në 13 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 18 deri në 26 gradë celsius.