Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit me reshje shiu. Do të fryj dhe erë e përforcuar nga drejtimi perëndimorë, me e theksuar do të jetë në pjesët perëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 26 deri në 35 gradë Celsiusë.
Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira. Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 32 gradë Celsiusë.