Një shtetas i Kosovës dërgohet i vdekur në ambulantë në Shkup

Policia e Shkupit ka njoftuar se të enjten në ora 12 e 34 minuta në një ambulantë Shëndetësore në Shkup është derguar në një ambulantë në rrugën “Brigada e dytë sulmuese maqedonase” në Shkup.
Bëhet fjalë për 60 vjeçarin me iniciale L.H. për të cilin djali i vetë ka thënë se ka vuajtur nga sëmundje kronike, raporton Gazeta Lajm. Р. Lidhur me rastin është informuar edhe Instituti për Shëndetësi Publike dhe me urdher të Prokurorisë trupi i pajetë është derguar për obduksion.