Moti sot me vranësira dhe diell

Moti sot do të jetë kryesisht me diell, vranësira me kushte për mjegull në orët e mëngjesit. Më pas pason mot me reshje të shiut, njoftojnë nga enti hidrometeorologjik.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus 5 deri në 4 gradë, derisa ajo e ditës nga 8 deri në 15 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në minus një grade derisa ajo e ditës do të arrij deri në 12 gradë Celsius.