Moti sot me me vranësira dhe i ngrohtë

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i ngrohtë. Nga pjesa jugore do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri më 20 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 27 deri më 34 gradë celsius.

Nga dita e hëna moti pritet që të jetë i paqëndrueshëm dhe me kushte për reshje lokale të shiut.