Moti sot me diell dhe vranësira të vogla

Gjatë ditës në vendin tonë do të mbaj mot me diell dhe vranësira të vogla. Paradite në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 12 deri në 20 gradë.

Në Shkup do të mbaj mot me diell dhe vranësira të vogla. Gjatë orëve të paradites vende vende me paraqitje të mjegullës së dobët. Temperatura maksimale do të arrij deri në 15 gradë.