Moti sot me diell dhe vranësira lokale, temperatura deri në 16 gradë

Gjatë ditës së sotme moti do të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Do të fryj erë e dobët, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar nga drejtimi verior, Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 0 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 9 deri në 16 gradë Celsiusë.

Në Shkup do të mbaj mot me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryj erë e dobët veriore. Temperatura minimale do të ulet deri në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 13 gradë Celsiusë.