Moti sot

Në mëngjes do të ketë mjegull nëpër lugina. Gjatë ditës priten periudha me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare të cila pasdite gradualisht do të rritet. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu.

Temperatura maksimale do të arrijë nga 8 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup do të kemi kryesisht mot me vranësira dhe mjegull me erë të dobët nga jugu. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 10 gradë Celsius.